• pl
  • en
Międzynarodowy Turniej Badmintona Seniorów

Badminton Bayjonn Cup 2020 
 
Sopot,  25-26 Stycznia 2020
 

BayjonnCup 2013

W dniach od 26. do 27. stycznia 2013 roku w Hali 100-lecia Sopotu odbył się Pierwszy Międzynarodowy Turniej Badmintona Seniorów Bayjonn Cup zaliczany do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydenci Sopotu i Gdyni. Był to pierwszy od 25 lat na Pomorzu turniej o takiej randze. W Turnieju Badminton Bayjonn Cup wzięło udział 118 zawodników. Byli to nie tylko pasjonaci sportów rakietowych (badmintona, tenisa i squash’a), ale także mistrzowie Europy badmintona seniorów, byli olimpijczycy, drużynowi mistrzowie świata w racketlonie.

Dla wszystkich uczestników sponsorzy przygotowali cenne nagrody, oraz specjalnie zaprojektowane na tą okazję medale. Autorem projektu był Bogdan Mirowski – twórca statuetki Bursztynowego Słowika, będącej główną nagrodą festiwalu muzycznego Sopot Festiwal.

Organizator przygotował również wiele atrakcji dla widzów. Ci najodważniejsi mogli zmierzyć się w krótkich pojedynkach z profesjonalnymi graczami. Dla tych, którzy chcieli podnieść swoje umiejętności, zorganizowano bezpłatne konsultacje z trenerami, a osoby zainteresowane rekreacyjnym uprawianiem badmintona udzielono wszechstronnych porad w zakresie doboru sprzętu, zasad i możliwości gry w salach Trójmiasta i najbliższej okolicy.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w zorganizowaniu tego Turnieju, głównemu organizatorowi – właścicielowi Hotelu Bayjonn w Sopocie, lokalnym władzom, sponsorom, wolontariuszom.
Drugi Międzynarodowy Turniej Badmintona Seniorów Bayjonn Cup Sopot już na początku 2014 roku.

Mecz finalowy turnieju Bayjonn Cup 2013 grupa "0"