• pl
  • en
Międzynarodowy Turniej Badmintona Seniorów
Badminton Bayjonn Cup 2019
Sopot, 26-27 stycznia 2019

trojmiasto.pl - po zawodach

Niedziela, 26 stycznia 2014
trojmiasto.pl - po zawodach

Nie tenis, nie baseball, nie hokej a właśnie badminton został okrzyknięty najszybszym sportem świata. Popularna lotka wykonana z 16 piórek potrafi szybować z prędkością powyżej 400km/h! W miniony weekend sopocka Hala 100-lecia zamieniła się w arenę zmagań pasjonatów kometki. Przez dwa dni, na sześciu kortach rozegrano blisko 240 spotkań w 25 kategoriach.

 


- Zdecydowaliśmy się na reaktywację i promocję badmintona w Trójmieście. Zeszłoroczny Bayjonn Cup był pierwszym tak prestiżowym turniejem badmintona na Pomorzu po 25 latach przerwy. Już teraz nasza impreza na stałe wpisała się w kalendarz trójmiejskich wydarzeń sportowych. - wyjaśnia rzecznik prasowy turnieju Pamela Grzechnik.

W tegorocznej edycji zawodów rywalizowało dokładnie 134 uczestników z Polski, Niemiec i Rosji. Pierwszego dnia pojedynki eliminacyjne zakończyły się po godz. 22. Następnego odbyła się część pucharowa, rozegrano spotkania półfinałowe i finały.

Największe zainteresowanie obserwatorów przykuły finały singla w najbardziej klasycznych kategoriach - mężczyzn 30+ oraz kobiet 25+. Wśród panów najlepszy okazał się Piotr Kowenicki z AZSUWM Olsztyn, który w decydującym pojedynku odprawił Romana Walaszka.